Olimar i Pikminy meldują się w nowej grze na 3DSa!

Pikmin 3DS (nazwa tymczasowa)

Nintendo 3DS

Olimar i Pikminy meldują się w nowej grze na 3DSa!

Olimar i Pikminy meldują się w nowej grze na 3DSa!

Nintendo zostawiło dużą niespodziankę pod koniec Nintendo Directa i jest nią najnowsza odsłona serii Pikmin bez podanego konkretnego tytułu. W przeciwieństwie do poprzedniczek, które charakteryzowały się elementami z gier RTS, acz w innej formule, zapowiedziany tytuł identyfikuje się jako dwuwymiarowa gra action-adventure. Oczywiście będzie można poprowadzić grupkę Pikminów i według prezentacji Nintendo Direct w trzech kolorach:


– Czerwone: są ognioodporne,


– Niebieskie: niestraszne im pływanie pod wodą,


– Żółte: można rzucać nimi wysoko, a szok elektryczny nie robi na nich wrażenia, mogą pełnić rolę przewodników prądu w niektórych łamigłówkach.



Komendy rzucania Pikminów i gdzie mają wylądować wykonuje się za pomocą stylusa i ekranu dotykowego. Pikminami można tak jak w poprzednich odsłonach atakować drapieżnych przeciwników o dużych rozmiarach. Powraca wydawanie komend przenoszenia obiektów i skarbów. Jedną z nowości, sugerując się ikonką na dole ekranu w materiale filmowym z Directa, jest jetpack Olimara, który nie pokazano podczas prezentacji.

Datę premiery gry wyznaczono na 2017.

Materiał filmowy z Nintendo Directa:
[iframe id=”https://www.youtube.com/embed/zufoKHjyazI”]

Po raz pierwszy sięgnął po pada na początku lat 90-tych, kiedy to gry znajdowały się w kartridżach, składały się tylko z pikseli, oraz chodziło się w dwuwymiarze, a muzyka miała mocny wydźwięk elektroniczny ze względu na moce chipów w tamtych czasach. Wtedy dostał Pegasusa i Game Boya, ale jego prawdziwa miłość do grania zaczęła się, gdy uruchomił Yoshi's Island na SNESa. Od tej pory Nintendo zyskało fana ich gier. Potem jego nowo nabyta pasja przerzuciła się na inne konsole, nie tylko te od Nintendo. Gdy nie gra, "hoduje pingwina" w blaszaku, klepie kod, ogląda magazyny popularnonaukowe, kreskówki albo dobre kino. Służy pomocą przy dodawaniu tytułów do bazy gier.

1 Komentarz

  1. Biorę day 1. Kocham tę serię. Szkoda że dopiero w 2017 kiedy będzie hype na NXa. Mogli wydać przed świętami.

Zostaw Komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zapomniałeś hasła?

X