Czy wiecie ile sprzedało się Switchy!?

Czy wiecie ile sprzedało się Switchy!?

Nintendo Switch miało swoją premierę w marcu 2017 i od pierwszego dnia pojawienia się na sklepowych półkach robiło niezłą furorę. W USA wciąż są problemy z dostępnością produktu w wielu dużych miastach, przez co bogacą się ‚biznesmeni’ z eBaya, jednak pomimo tych braków Switch jest niewątpliwie marketingowym strzałem w dziesiątkę od Nintendo.

A raport finansowy Nintendo pokazuje, iż na całym świecie sprzedało się już ponad 4,7 miliona konsol! I to wszystko w zaledwie w 3 miesiące.

Dodatkowo sprzedano 13,6 miliona sztuk gier, z czego Mario Kart 8 Deluxe – 3,54 miliona, a Zelda: Breath of The Wild – 3,92 miliona sztuk. Co ciekawe debiutująca marka Nintendo – ARMS – również może pochwalić się wynikiem w wysokości 1,18 miliona sztuk.

Raport wyników sprzedaży obejmuje okres 3 miesięcy poprzedzających 30 czerwca 2017. Do końca roku fiskalnego planowane jest sprzedanie 10 milionów sztuk Switchy.

Od urodzenia zapalony gracz i ogromny fan Nintendo. Trudne początki z Pegasusem szybko zamienił na oryginalnego NESa i Gameboy'a. Jest na stronie od samego początku. Chętnie udzieli informacji oraz wsparcia nowym użytkownikom.

2 komentarze

  1. Porównanie początkowych okresów sprzedaży (taki sam okres czasu):
    3DS Q2 2011: 720,000
    Wii U Q1 2013: 390,000
    Switch Q2 2017: 1.97 million

  2. Dla nas posiadaczy konsoli to bardzo dobra wiadomość, to zaowocuje grami

Zostaw Komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zapomniałeś hasła?

X