de Blob

de Blob

Nintendo Wii
9

Genialna

de Blob
de Blob

De Blob (Blob: Colorful na Kibou) - nazwa japońskiej wersji gry) to platformówkowa gra puzzle, która pozwala graczom odkrywać i uwalniać Chroma City od złej korporacji INKT, która opanowała kolorowe miasto i wyssała wszelki kolor i szczęście z codziennego życia. Grając Blobem, gracze zmuszeni są do robienia zadań, które mają na celu przywrócenie koloru szaremu miastu oraz jego mieszkańcom, pokonując przy okazji złych żołnierzy korporacji INKT. Zadanie to jest realizowane poprzez kolorowanie wszystkiego co znajduje się na planszy farbą.

Zostały stworzone trzy wersje tej gry: wersja na iPhone'a została wypuszczona w lipcu 2008, wersja na konsolę Nintendo Wii dostępna jest już od września roku 2008, zaś wersja na przenośną konsolę Nintendo DS ujrzy światło dzienne w roku 2009.

Gra otrzymała wiele pochlebnych recenzji od krytyki oraz została bardzo ciepło przyjęta przez społeczność graczy. Ponadto De Blob wygrało kilka nagród przyznanych przez serwis IGN w konkursie organizowanym w 2008 roku: Najlepsza Gra Platformówkowa na Wii, Najlepsza Technologia Graficzna na Wii, Najlepsze Wykorzystanie Dźwięku. Była ponadto nominowana do kilku innych nagród przeznaczonych dla gier na konsolę Nintendo Wii, m.in.: Najlepszy Oryginalny Soundtrack, Najbardziej Innowacyjny Design oraz Gra Roku.

Aktualności

No items found.

Ostatnie Obrazki

No items found.

Ostatnie Filmiki

No items found.

Zapomniałeś hasła?

X