Nagrywanie rozgrywki z Nintendo Switch

Home Forums Konsole Nintendo Nintendo Switch Sprzęt Nagrywanie rozgrywki z Nintendo Switch

This topic contains 1 reply, has 2 voices, and was last updated by  PikaKnight 1 year, 9 months ago.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Author

lugias
    Participant

Moje Odznaki

Muzyczny Kirby IconTom Nook! Icon

Postanowiłem założyć ten temat z nadzieją, że przyda się też i w przyszłości. Zastanawiam się właśnie teraz podczas przeszukiwania Sieci, czy ktoś z Was zajmuje się nagrywaniem rozgrywki ze Switcha?
    Wszędzie wynajduję informacje o używaniu capture cardów lub bawieniu się z obiektywem aparatu nakierowanym na stabilnie unieruchomiony ekran konsoli w trybie handheld i o późniejszej obróbce video w programach… co oczywiście dalekie jest od wygody i jakości obrazu.
    Macie jakieś patenty, pomysły, wskazówki?

PikaKnight
    Participant

Moje Odznaki

Muzyczny Kirby IconDrewniana Skrzynia IconPoczątkujący Komentator Icon

Nagrywanie rozgrywki najprościej zrobić przez dobry capture card. Switch to max 1080p60 więc wystarczy karta obsługująca tą rozdzielczość. Tańsze karty obsługują max 1080p30 lub 720p60. Sam mam Avermedię LGP Lite (warta z 250-350zł, zależy od promocji itd) i na niej mam taki max.

Tak sobie ta karta radzi ze Switchem:
    1080p30, ReCentral; ReCentral to mega prosta, ale też okrojona z funkcji apka.

1080p60, reskalowane z 72060, XSplit, ustawienia pod stream (niższy bitrate niż przy zwykłym nagrywaniu);

720p60, XSplit, stream ;

Wolę do Avermedii używać z XSplita – jest prostszy w obsłudze od OBSa, lepiej wypada w nim streamowanie. Do nagrań (bez dodatków w postaci kamerki, jedyny możliwy dodatek to mikrofon…) styknie Ci ReCentral, jak chcesz coś dodać w trakcie nagrania – musisz skorzystać z czegoś innego jak OBS/XSplit/FFSplit.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Zapomniałeś hasła?

X