Nintendo Switch – Temat Ogólny

Home Forums Konsole Nintendo Nintendo Switch Nintendo Switch – Temat Ogólny

This topic contains 29 replies, has 10 voices, and was last updated by  FlyJack 7 months ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)
  • Author

FlyJack
    Keymaster

Moje Odznaki

Mario Sunshine! IconMr. Resetti IconMagiczny Lakitu IconGameboy Advance IconCharizard IconMario Kart Icon

Jakie są wasze opinie na temat nowej konsoli? Jakie przypuszczenia jaki przybierze kształt i specyfikację? Czy pierwsze przecieki mogą być prawdziwe?

Katjanka
    Participant

Moje Odznaki

Bywalec Liju.pl Icon

Mam obawy, co o tego, że NX miałby spierać technologię VR. To oczywiście plotki, ale takie rozwiązanie nie przekonuję mnie do dłuższej rozrywki.

Greg
    Participant

Moje Odznaki

Muzyczny Kirby IconPoochy! IconDrewniana Skrzynia IconPoczątkujący Komentator Icon

VR dla dzieci… raczej nie. Mnie nie przekonuje data premiery. Marzec troche dziwny termin… chyab ze nintendo znowu opozni premiere na jesien a konsole pokaze na kolejnym e3

makuano
    Participant

Moje Odznaki

Muzyczny Kirby IconSłodki Birdo? IconFire Emblem Direct IconNintendo Switch IconDrewniana Skrzynia IconRestart tylkoNintendo.pl Icon

Nie ma szans na VR, potwierdzają to zarówno wcześniejsze, jak i nowsze wypowiedzi Miyamoto i Reggiego. Choć wiadomo jak to jest z Nintendo, wszystkiego można się spodziewać xD

Damian
    Participant

Moje Odznaki

Magiczny Lakitu IconGameboy Advance IconCharizard IconMario Kart IconMuzyczny Kirby Icon3D Link Icon

Reggie co nieco zdradził na temat „osiągów” NX-a:

Dla nas nie są najważniejsze dane techniczne, teraflopy, ani nawet moc danego systemu. Dla nas najważniejsza jest zawartość. Skupiamy się na dostarczeniu w przyszłości naszej najlepszej rozrywki dla Nintendo Wii U oraz Nintendo NX. W konsekwencji, niezależnie od dyskusji Microsoftu oraz Sony dotyczącej nowych platform, my nie zamierzamy w tym uczestniczyć.

Czyli mocniejsza od Wii U, a słabsza od Scorpio/NEO, czy słabsza od PS4/XOne??

Czy może moc Wii U, ale jako konsola przenośna… Czy w ogóle potwierdzono, że będzie to konsola stacjonarna?
    Niedawno Aonuma wspominał coś o różnicach Zeldy między Wii U a NX:

Same experience. Just different visuals

Jak się nad tym zastanowić to „different visuals”, wcale nie musi oznaczać lepszej oprawy wizualnej, a gorszą, ale za to wpakowaną w kiesząkonsolkę.

Im więcej udzielają niekonkretnych odpowiedzi, tym więcej pytań się pojawia 🙁

Greg
    Participant

Moje Odznaki

Muzyczny Kirby IconPoochy! IconDrewniana Skrzynia IconPoczątkujący Komentator Icon

Czyli można się spodziewać kolejnej budzetowej konsoli na która nie bedzie gier 3 party

makuano
    Participant

Moje Odznaki

Muzyczny Kirby IconSłodki Birdo? IconFire Emblem Direct IconNintendo Switch IconDrewniana Skrzynia IconRestart tylkoNintendo.pl Icon

mnie najbardziej ciekawią słowa Kimishimy o tym, że NX to ani następca Wii U, ani następca 3DSa – bo to by znaczyło, że albo Nintendo chce wprowadzić 3 serie różnych konsol na rynek, albo całkowicie zaburzyć dotychczasowy model stacjonarka + przenośna – no i gdyby druga opcja była prawdziwa, to z czego nintendo by zrezygnowało? przenośne lepiej się sprzedają, ale z drugiej strony mamy rynek mobilny, na który Nintendo powoli wchodzi na razie chyba z dobrymi prognozami.

Można spekulować – akurat Aonuma wyraźnie mówił o improved visuals, więc zapewne NX będzie silnijeszy od Wii U. Problem jednak taki, że Wii U dość wyraźnie pokazało, że patent tabletu nie zadziałał i konsola traci na tym, że jest słabsza w porównaniu do MS i Sony. Ubisoft ostatnio wspominał, że NX ma szansę na zyskanie starego fanbase’u Wii, czyli spodziewać się można, że konsola faktycznie znowu idzie w budżetową konsolkę z jakimś niecodziennym pomysłem i będziemy mieli powtórkę z Wii – czyli konsola, która de facto nie konkuruje z dwójką wyżej wymienionych. Ale w takim razie gdzie jest haczyk w tym co Kimishima mówił – czy to pic na wodę, czy to zapowiedź zmiay polityki Nintendo. Kto wie, ponoć dowiemy się już na jesień.

LakituPL
    Participant

Moje Odznaki

Magiczny Lakitu IconGameboy Advance IconCharizard IconWolny jak ptak IconMuzyczny Kirby IconSuper Mario Odyssey Icon

Czasami czytam/słucham różnych rozmyślań na temat: „czym jest NX”. Często mówi się, że innowacją znów będzie kontroler ruchu lub dodatkowy ekran. Myślę, że to raczej nie możliwe, ale nie dlatego, że nie będzie takich urozmaiceń. Sądzę, że żyroskop to po prostu nie jest już żadna innowacja i można traktować go jako standard. Znowu ewentualna obecność drugiego ekranu też może zostać przez N uznana za standard. I nie ma w tym problemu. Gdyby to miało być znów to samo i tylko to samo co wcześniej nie kryli by tego tak skutecznie.
    Bardziej niż to czym jest NX zaczyna mnie interesować wypowiedź Miyamoto o tym, że Mario także ma przejść zmiany jeśli chodzi o koncept gry. Podobnie jak Zelda. Nie wiadomo co konkretnie miał na myśli, mi jednak marzy się rozszerzenie istniejącego już schematu. Standardowe 8 światów rozszerzyć w 8 hub-worlds, przemieszczanie się między nimi nie „po mapie” tylko podczas właściwej rozgrywki i oczywiście wypełnienie każdego ze światów kilkoma levelami o bogatej zawartości. Mówię oczywiście o platformówce 3D. Byłoby pięknie. Oczywiście chciałbym przy tym ujrzeć zupełnie nowy pomysł na Mario, czyli nie Super Mario Galaxy 3…

FlyJack
    Keymaster

Moje Odznaki

Mario Sunshine! IconMr. Resetti IconMagiczny Lakitu IconGameboy Advance IconCharizard IconMario Kart Icon

Jest kolejna plotka, że wstępna prezentacja NX odbędzie się 21 października.
    Oprócz tego coraz więcej osób pisze, że będzie główna konsola, na której grasz przed TV następnie możesz odłączyć jej kawałek z ekranem i z takim handheldem udać się na miasto, jednak nie będzie to ta sama gra, a jej uproszczona wersja, a mobilny progres pozwoli na odblokowanie dodatkowej zawartości po powrocie do domu.

Taki Dreamcast z VMU? :O

FlyJack
    Keymaster

Moje Odznaki

no i mamy! rewelacja!

makuano
    Participant

Moje Odznaki

jaram się

FlyJack
    Keymaster

Moje Odznaki

Ja też straszliwie. Błagam tylko o Animal Crossing ;_D Oraz o porządne bebechy! Cena nie gra roli!

prmk
    Participant

Moje Odznaki

Nintendo Switch Icon

x300
    Co sądzicie o tym?
    Info z Kotaku

FlyJack
    Keymaster

Moje Odznaki

Brzydsze, wiadomo zresztą, że Nintendo nie wymyśliło koła, jednak to ich GRY i ich oprogramowanie tchnie magię w sprzęt a nie android do obrzygu

prmk
    Participant

Moje Odznaki

Nintendo Switch Icon

Za to właśnie kochamy Nintendo.
    Jaką obstawiacie cenę? Ja strzelam w 449 lub 499 dolarów

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 30 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Zapomniałeś hasła?

X