Odpalanie autoryzowanych kopii na Dolphinie

Home Forums Konsole Nintendo Retro Odpalanie autoryzowanych kopii na Dolphinie

Tagged: , ,

This topic contains 4 replies, has 3 voices, and was last updated by  Sławomir Lach 2 years, 5 months ago.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
  • Author

Sławomir Lach
    Participant

Moje Odznaki

Muzyczny Kirby IconDrewniana Skrzynia Icon

Ponieważ wielkie N chyba już nie produkuje Nintendo Wii, a u mnie się egzemplarz kurzy, jednak chciałbym przejść wszystkie gry, na które licencje mam, to się zastanawiam nad możliwością odpalania płytek z Nintendo Wii na PC-cie.

makuano
    Participant

Moje Odznaki

Muzyczny Kirby IconSłodki Birdo? IconFire Emblem Direct IconNintendo Switch IconDrewniana Skrzynia IconRestart tylkoNintendo.pl Icon

Wciąż możesz kupić nowe Nintendo Wii, a i na necie znajdziesz dobre używki, choć to pewnie wiesz. Zdaje się jednak, że jeśli posiadasz legalną kopię gry, to możesz spokojnie emulować gry na kompie na zasadzie ściągnąć rom i odpalić z dolphina, (choć nie mam 100% pewności), ale czy da się uruchomić z płytki na PC, to nie wiem.

PikaKnight
    Participant

Moje Odznaki

Muzyczny Kirby IconDrewniana Skrzynia IconPoczątkujący Komentator Icon

Skoro masz oryginalne gry, możesz zagrać legalnie na Dolphinie pod warunkiem, że użyjesz tych płyt, a nie romów pobranych z sieci.
    By to zrobić w pełni legalnie masz więc 2 opcje:
    1) Za pomocą konsoli zgrać obraz gry i go odpalać na Dolphinie
    2) Za pomocą peceta i odpowiedniego napędu DVD (nie z każdym działa) zgrać obraz gry (program Rawdump 2.1) i odpalać na dolphinie

Skoro nie posiadasz Wii – opcja 1 odpada.
    Do opcji 2 wymagany jest odpowiedni napęd DVD w kompie. Musiałbyś sprawdzić w programie czy da radę zczytać płytkę – na bank działać powinno to z następującymi napędami: LG 8161B, LG 8162B, LG 8163B, LG 8164B, LG GH20NS15, Optiarc DVD RW AD-7203A, HL-DT-ST DVD-ROM GDR8161B

Sławomir Lach
    Participant

Moje Odznaki

Właściwie, to pierwsza opcja byłaby wystarczająca, jako iż łatki dla Wii nie powinny być już wydawane(mogę zainstalować Homebreew w konsoli). Jest gdzieś opis, jak tego dokonać. Jeżeli chodzi o drugą opcję, to mam jakiś napęd Matshita.

Sławomir Lach
    Participant

Moje Odznaki

Pomyliłem się – zdanie odnośnie opisu czynności powinno być pytające.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Zapomniałeś hasła?

X