Muramasa: The Demon Blade

Muramasa: The Demon Blade

Nintendo Wii
9

Genialna

Muramasa: The Demon Blade
Muramasa: The Demon Blade

Muramasa: The Demon Blade to kolejny przedstawiciel gatunku jRPG na najnowszej stacjonarnej konsoli Nintendo, który został wydany w 2009 roku.

Historia Muramasy toczy się w legendarnej Japonii. Utalentowany szogun, Tsunayshi Tokagawa, aby wzmocnić swą pozycję i władzę, postanawia zdobyć dwa potężne ostrze – Demon Baldes. Niestety – każdy ich właściciel prędzej czy później wpada w szał i staje się maszyną do zabijania. Aby zapobiec najgorszemu, grupa Bogów z innego świata wysyła dwóch wojowników – Momohime i Kisuke, aby pokonać Tokagawę i przywrócić ład.

W trybie fabularnym mamy do wyboru jedną spośród dwóch wymienionych wyżej postaci. Początek każdej z wyprawy rozpoczyna się zupełnie inaczej i dopiero po pewnym czasie dwójka wojowników kontynuuje przygodę razem. Naszym zadaniem jest pokonywanie kolejnych pobratymców lub poddanych Tokagawy, odwiedzając po drodze wiele japońskich miasteczek.

Aby zwyciężyć z wrogiem musimy użyć odpowiedniego miecza, które także są ważnym elementem fabuły. Wszystkich nich jest aż 108, które możemy znaleźć lub wykuć w czasie gry. Każdy z nich ma unikalny atak specjalny, a także magiczne właściwości.

Premiera:Gatunek:, Deweloper:Wydawca:

Aktualności

No items found.

Ostatnie Obrazki

No items found.

Ostatnie Filmiki

No items found.

Zapomniałeś hasła?

X