Super Smash Bros. Brawl

Super Smash Bros. Brawl

Nintendo Wii
9.7

Genialna

8.5

Średnia Czytelników

Super Smash Bros. Brawl
Super Smash Bros. Brawl

Super Smash Bros. Brawl jest kontynuacją gry Super Smash Bros. Melee z Gamecube'a. Jest to nietypowa bijatyka z widokiem 2D (no, może nie do końca), w której zadaniem gracza jest wyrzucenie przeciwnika poza arenę. Aby ziścić ten plan, należy atakować przeciwnika, dzięki czemu nabijamy mu procenty. Im nasz oponent ma więcej procentów, tym dalej może odlecieć. W grze mamy możliwość sterowania 4 różnymi sposobami, czyli Padem od Gamecube'a, Classic Controllerem, Wii-motem trzymanym w poziomie, a także Wii-motem i Nunchakiem.

Cechą rozpoznawalną gry, oprócz nietypowego podejścia do gatunku, są postacie. Otóż w grze mamy do wyboru 33 postaci ze stajni Nintendo, a także 2 dodatkowe - Solid Snake i Sonic, lecz by urozmaicić rozgrywkę, na początku mamy do dyspozycji tylko (a może "aż"...) 21 postaci. Jeśli chodzi o poziomy - łącznie jest ich 41, z czego 12 jest do odblokowania.

SSBB przez wielu uważana jest za najbardziej skomplikowaną bijatykę, jaka powstała. Każda z postaci posiada ogromny arsenał unikalnych ataków, które można wykorzystać na różne sposoby. Oprócz tego, podczas rozgrywki musimy uważać na elementy otoczenia (z wyjątkiem kilku map), a także możemy wykorzystywać spadające przedmioty. Zupełną nowością, w porównaniu do poprzednich części, jest tzw. Final Smash. Dzięki niemu możemy szybciej i skuteczniej pokonać przeciwnika, lecz mamy na to określony czas i sposób.

Gra posiada także wiele trybów i dodatków. Oprócz zmiany zasad zwykłej walki, przez specjalnie przygotowane lokacje i treningi dla jednego gracza kończąc na trybie fabularnym. W czasie gry możemy zdobywać różne naklejki i statuetki, a także dema niektórych gier z okresu przed Gamecubem.

Gra posiada także tryb on-line, niestety Europejczycy mają z tym niemałe problemy. Bądź co bądź gra oferuje nam zwykły tryb walki, a także walkę drużynową, grę z przyjaciółmi i tryb "kibica", gdzie obstawiamy pieniądze na zawodników.

Aktualności

No items found.

Ostatnie Obrazki

No items found.

Ostatnie Filmiki

No items found.

Zapomniałeś hasła?

X