Ultratron Recenzja

Gra Ultratron została stworzona przez studio Puppy Games, premiera na Wii U miała miejsce czternastego maja 2015. W tym twin-stick shooterze wcielamy się w robota, którym musimy zniszczyć wrogie jednostki, aby pomścić rasę ludzką. Po pierwszy odpaleniu myślałem, że to zwykła popierdółka, lecz szybko wciągnąłem się i nie mogłem wyłączyć konsoli…

Tytuł stylizowany jest na klasyczny arcade i naprawdę wygląda to bardzo dobrze. Dodatkowo jesteśmy obdarzeni świetnymi efektami wizualnymi, na przykład migające efekty 3D oraz marszczący się ekran. Z nadmiaru akcji na ekranie, czasami nie można dojść co się dzieje, ale to nadaje arkadeidowego klimatu. Na pochwałę zasługują też dźwięki, które z grafiką robią dobrą robotę. Muzyka pasuje do poziomów, a co najważniejsze – wpada w ucho (moje na pewno tak 😉 ).

Aby zakończyć grę należy przejść czterdzieści poziomów, które dzielą się na cztery rozdziały, czy też etapy, a ich nazwy to kolejno: Ieiunitas, Bellum, Lues oraz Letum. Na końcu każdego poziomu musimy pokonać bossa, który ma wiele działek, atakujących nas non-stop i czasami użyje specjalnego ataku. Checkpointy, czyli zapisy występują co 10 poziomów, czyli trzeba przejść cały etap, aby nie kontynuować gry od początku. Dla urozmaicenia, co jakiś czas występują wyzwania, które dają nam dodatkowe punkty oraz pieniądze. Są też poziomy szturmowe, w których występuje bardzo dużo postaci, które próbują nas zabić i strzelają z każdej strony. Po polu bitwy latają, co jakiś czas owoce, dodające punkty oraz Spideroids, które po zniszczeniu wyrzucają powerupy, ułatwiające nam grę.

Pieniądze w grze nie miałyby sensu, gdybyśmy nie mogli pozbyć się ich! Po każdym ukończonym poziomie możemy ulepszyć swojego robota, kupić pancerz, którego jest kilka poziomów. Dostępne są też bomby, które niszczą wszystko, co jest na planszy. Nie graj sam, kup dla swojego bohatera pomocników (są trzy do dyspozycji, wszystkie towarzyszą nam jednocześnie i podążają za nami), ich także możemy ulepszać. Kiedy naszego podwładnego trafi kulka to odczepia się od nas i musimy go dotknąć, aby ponownie powrócił do zespołu.

W menu możemy włączyć tablicę wyników, co jest motywacją do zdobywania punktów. Możemy podejrzeć wyniki swoich znajomych, jak i graczy z całego świata.

Warto wspomnieć, że gra zawiera dwuosobowy co-op! Niestety, nie miałem go jak przetestować… Mam jeszcze jedną dobrą nowinę dla Was, gra wspiera tryb OFF-TV! Do grania na ekranie gamepada nie mam się czego uczepić, działa bez zarzutów.

I to jest w zasadzie koniec, wszystkie informacje, które chciałem Wam przekazać zawarłem w tym tekście, a gra nie jest aż taka długa, abym miał się w czym rozwinąć. Ultratron to bardzo dobra gra, w którą świetnie możemy się odstresować albo jeszcze bardziej poddenerwować po rankedach w Splatoonie. Nie jest to żadna popierdółka, a tytuł, w którym liczą się umiejętności.

Autor: Krzycho

Za udostępnienie gry do recenzji dziękuję polskiemu dystrybutorowi Nintendo.

Dobre

  • grywalność
  • świetny klimat
  • muzyka pasująca do gry
  • OFF-TV
  • CO-OP
8

Świetna

Grafika - 8
Muzyka - 8
Gameplay - 8
Od urodzenia zapalony gracz i ogromny fan Nintendo. Trudne początki z Pegasusem szybko zamienił na oryginalnego NESa i Gameboy'a. Jest na stronie od samego początku. Chętnie udzieli informacji oraz wsparcia nowym użytkownikom.

Zostaw Komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zapomniałeś hasła?

X